• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Od jakiegoś czasu dużo mówi się o zanieczyszczeniu powietrza, szczególnie w wielkich miastach. Takie komunikaty są bardzo alarmujące. Ludzie, którzy przynajmniej czasem myślą dalekosiężnie są zobowiązani przyznać, że taki fakt nie może być lekceważony. Jeżeli każdy pomyślał w jaki sposób może sam przyłożyć się do zredukowania tworzenia zanieczyszczeń, to dylemat w podstawowej mierze zostałby wyeliminowany. Co przydałoby się wziąć pod uwagę? Przeanalizujmy jakimi produktami ogrzewamy nasze domostwa?

Węgiel to bezkompromisowo szkodliwy opał. Jakim paliwem można go zastąpić? Słyszałeś o wspaniałych zaletach brykietu oraz pelletu? Brykiet i pellet tworzony jest z odpadów drzewnych. Poddany przetworzeniu idealnie przydaje się do palenia w kominku lub celowo przystosowanym kotle na pellet. Do produkcji tego materiału nie wycina się kolejnych trenów lasu, jedynie wyzyskuje się obrzynki. W takiej sytuacji nie naruszamy środowiska! Brykiet i pellet odróżnia duża wartość opałowa oraz niewielka zawartość popiołu. Oprócz tego brykiet i pellet jest bardzo czystym i praktycznym paliwem.

W sklepach online można zakupić pellet i brykiet wytworzony z różnych gatunków drewna. Najlepszy jest opał wyprodukowany z odpadów drzewa dębowego.

Podsumowując powyższe przypadki warto mieć na uwadze o ochronie środowiska. Wówczas zawsze dostosujemy materiał opałowy do aktualnych wymagań.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Categories: Inne

Comments are closed.